nevelés következő lényeges pontja kutyánk étkezési szokásaihoz kapcsolódik.
Nem túl nehéz feladat elérni, hogy a kutya ne kunyeráljon az asztalnál. Egyáltalán nem kell kizárnunk a kutyát, ha a család eszik. Fontos azonban, hogy ételét megkapja, mielőtt az asztalhoz ülünk. Szívtelenség lenne, ha korgó gyomorral a konyhából kiáramló finom illatokat kellene szagolnia, anélkül, hogy ő is részesedne belőle.
Az sem jó, ha a kutyánk napközben nassolgat. Nem teszünk neki jót azzal, ha időnként falatkákat dugunk a szájába, egy idő után ugyanis követelni fogja. Amennyiben a kutya ételét megfelelően állítjuk össze, akkor nincs szükséges plusz nyalánkságokra, és főleg nem a gazdi tányérjából. Aki ebben a kérdésben következetes marad, annak kutyája nem válik telezabált, hájasan topogó kutyakarikatúrává.
ETETÉSI TIPPEK
-
A „kizárólagos tápnak_” nyilvánított késztápok használatakor kutyája minden létfontosságú tápanyagot megkap egy hosszú, egészséges élethez, kiegyensúlyozott összetételben.
-
A kölyöknek élete kezdetén kb. kétszer annyi tápanyagra és energiára van szükséges, mint a felnőtt kutyának, ezért a növekedési szakaszban olyan késztápot etessen vele, amelyet speiálisan növekedésben lévő kutyáknak szántak.
-
Tejpótlóként, szopós kölyöknek csak speciális kölyöktejtermékeket adjon, a tehéntej semmiképpen nem ajánlott, mivel nem eléggazdag fehérjében és zsírban, és hasmenést okozhat.
-
Ügyeljen rá, hogy az egyik tápról a másikra lassan és fokozatosan, legalább 5 napon át álljon át, hogy a kutya emésztőrendszere hozzászokhasson az új táphoz.
-
Mindig ugyanakkor etesse a kutyát, és lehetőleg ugyanott, sem túl forró, sem túl hideg étellel
-
Annyi táplálékot adjon a kutyának, amennyit meg is eszik, nem maradjanak a táljában ételmaradékok.
-
A kutyának mindig álljon rendelkezésésre friss víz .
-
Húst csak főtt állapotban adjon, nyers hús etetésénél fennáll a fertőzések veszélye.
-
Magas tápértékű késztáp használatakor semmiféle kiegészítésre nincs szükség.
-
Idősebb kutyáknál a tápmennyiséget 2-3 étkezésre kell elosztani.